napitender.hu
+36 20 462 14 10

vagy +36 20 377 63 03

Ügyfélszolgálat: 9:00-17:00-ig

Azok az intézmények, amelyek jelentős sikereket tudnak felmutatni a szakképzésben tanulók és dolgozók magas színvonalú mobilitásának szervezésében, szakképzési mobilitási tanúsítványt nyerhetnek az Erasmus+ programban.

Szakképzési mobilitási tanúsítvány (VET Mobility Charter)

Azok az intézmények, amelyek jelentős sikereket tudnak felmutatni a szakképzésben tanulók és dolgozók magas színvonalú mobilitásának szervezésében, szakképzési mobilitási tanúsítványt nyerhetnek az Erasmus+ programban. A tanúsítvány lehetővé teszi tulajdonosai számára, hogy 2016-tól kezdődően egyszerűsített formában pályázzanak ezekre a mobilitási tevékenységekre.

Tanúsítványra olyan intézmények pályázhatnak, amelyek saját tanulóiknak és munkatársaiknak szerveznek külföldi mobilitást akkor is, ha ezt iskolai alapítvány / egyesület keretei között teszik:

További feltétel, hogy a pályázó sikeresen lezárt legalább 3 Leonardo da Vinci / Erasmus+ szakképzési mobilitási projektet:

Mindezek mellett pedig a legutóbb lezárt három mobilitási projekt tekintetében a támogatás átlagos felhasználási arányának el kell érnie a 80%-ot.

További nem iskolai alapítványok, illetve más szervezetek esetében, melyek nem rendelkeznek saját tanulóval, munkatárssal a konzorciumi forma jelentheti a pályázat feltételét, amennyiben az minimum 3 hazai szervezet együttműködésében valósult meg és ehhez az együttműködéshez legalább három korábbi közös projekt sikeres lezárása köthető.
Mivel az Egész életen át tartó tanulás program Leonardo da Vinci alprogramjában a konzorciumi együttműködések kevésbé voltak jellemzőek, illetve azok formai kereteit nem definiálták, így elegendő az intézmények / szervezetek együttműködését igazolni a korábbi projektek megvalósítására kötött, két- vagy többoldalú megállapodásokkal, melyek másolatát csatolni kell a pályázathoz. Ebben az esetben a pályázat az Erasmus+ program által definiált konzorciumi formában, legalább 3 hazai intézmény együttműködésében kell, hogy megvalósuljon. Konzorcium esetén mindegyik szervezetnek rendelkeznie kell nemzetköziesítési stratégiával!

A pályázat további feltételeit, a formai és tartalmi követelményeket, valamint az értékelés szempontjait a felhívás és mellékletei részletesen ismertetik. A magyar nyelvű pályázati űrlap egy rövid regisztrációs kérdőív kitöltése után lesz majd letölthető, előreláthatóan 2016 márciusától.

Beadási határidő: 2016. május 19. 12.00

 

Kérjen ajánlatot vagy további információt

Hívás