A cégek számára fokozottan érdekes lehet ez az új pályázat is, amely 2019. júliusában várható 10 milliárd forintos keretösszeggel. A program elsődleges célja a közvetlen munkahelyteremtés.

A pályázat céljai: A szakképzésben jelenlévő fiatalok számának növelése és a duális képzés támogatása irányába tett legjelentősebb intézkedések közé tartozik a nappali rendszerű szakképzésbe való bekapcsolódás felső életkori határának 25 évre történő emelése, 2 szakképesítés megszerzésének állami támogatása, a hiány-szakképesítések körének szélesítése, a gazdasági kamarai garanciavállalás bevezetése, a szakképzési hozzájárulás átalakítása. Emellett szükséges a szakképzésből kilépő fiatalok elhelyezkedésének, munkatapasztalat szerzésének elősegítése is, támogatva a felsőfokú végzettséggel nem rendelkezők szakmai karrierjének, pályafutásának megerősítését, ösztönözve a vállalatokat „gyakornoki helyek” kialakítására. Gyakornokként a fiatalok valós munkatapasztalatot szerezhetnek, ezáltal javul foglalkoztathatóságuk és hosszabb távú munkaerő-piaci esélyeik. 

A program legfontosabb célja a fentiekkel összhangban a közvetlen munkahelyteremtés elősegítésén túl az iskolai rendszerű képzésben, felnőttoktatásban4 vagy felnőttképzésben megszerzett szakképesítés hasznosulásának elősegítése, a fiatalok korai munkahelyi tapasztalathoz segítése, ezzel a későbbi foglalkoztathatóságuk növelése. 
A gyakornoki program a vállalkozás statisztikai létszámának emelésével együtt járó, azaz új státusz betöltését eredményező foglalkoztatás esetén egyrészt bér- és járuléktámogatást nyújt a vállalkozások számára a gyakornok foglalkoztatásához kapcsolódóan kilenc hónapon keresztül, másrészt lehetőséget teremt segítő vállalati gyakornoki kapcsolattartó tevékenység biztosítására és szükség esetén az új munkahely tárgyi és infrastrukturális feltételeinek kialakítására is