napitender.hu
+36 20 462 14 10

vagy +36 20 377 63 03

Ügyfélszolgálat: 9:00-17:00-ig

CEEPUS / HÁLÓZATI PÁLYÁZATOK

 

A CEEPUS hálózat az a szervezeti keret, amelyben a hallgatók és oktatók mobilitása megvalósul. A hallgatói és oktatói mobilitás az elfogadott hálózatok keretein belül – a fogadó intézmény fogadási keretének erejéig – valósítható meg.

CEEPUS / HÁLÓZATI PÁLYÁZATOK

A CEEPUS programon belül a nemzetközi együttműködések kialakítása a hivatalos CEEPUS országok (Albánia, Ausztria, Bosznia-Hercegovina, Bulgária, Csehország, Horvátország, Koszovó, Lengyelország, Macedónia, Magyarország, Moldova, Montenegró, Románia, Szerbia, Szlovákia, és Szlovénia) akkreditált felsőoktatási intézményei között lehetséges. A CEEPUS programban a teljes pályázati folyamat online zajlik. A pályázatok beadásának első lépése egy hálózat (network) létrehozása vagy egy már működő hálózathoz való csatlakozás. Ez az együttműködni kívánó felsőoktatási intézmények feladata. A CEEPUS hálózat az a szervezeti keret, amelyben a hallgatók és oktatók mobilitása megvalósul. A hallgatói és oktatói mobilitás az elfogadott hálózatok keretein belül – a fogadó intézmény fogadási keretének erejéig – valósítható meg.

Hálózatok létrehozása és működtetése

Hálózati pályázatok

A programban a pályázatok beadásának első lépése egy ún. hálózat (network) létrehozása vagy egy már működő hálózathoz való csatlakozás. A hálózat az a szervezeti keret, amelyben az oktatók és hallgatók mobilitása megvalósul. Egy CEEPUS hálózatot legalább három felsőoktatási intézmény szervezeti egységei (lehet egy intézmény, egy kar vagy akár egy tanszék) bevonásával alakul ki, amelyből legalább kettő két különböző CEEPUS ország tagja.
A CEEPUS elsősorban az oktatás fejlesztésének elősegítésére jött létre, ezért tudományos kongresszusok, konferenciák szervezése nem képezhetik a CEEPUS hálózati pályázat tárgyát.

Megvalósítható tevékenységek:

A CEEPUS programba való bekapcsolódás feltételei:

Hogyan létesítsünk CEEPUS hálózatot:

A pályázatok beadása elektronikus úton, online rendszerben lehetséges, a Központi CEEPUS Iroda honlapján keresztül, melynek elérhetősége: www.ceepus.info Az online pályázat véglegesítésének határideje 2014. január 15. 23.59 (szerver idő).

 

A 2016/2017-es hálózati pályázati körben történő fontos változásokról az alábbi dokumentumban található bővebb információ: What you should know about: Network Application 2016/17

 

A hálózati pályázat beadásának menete a következő:

FONTOS: A 2007/181-es törvény hatálya szerint az államháztartáson kívüli jogi személyeknek és jogi személyiséggel nem rendelkező egyéb szervezeteknek nyilatkoznia kell az összeférhetelenségéről vagy az érintettsége fennállásáról a pályázat kiírója felé, aki az államháztartás alrendszereiből származó pályázatokból kíván támogatáshoz jutni (ilyen a Ceepus program is). Ennek a „NYILATKOZAT összeférhetetlenségről, érintettségről” formanyomtatvány kitöltésével és a Tempus Közalapítvány levelezési címére való elküldésével tudnak eleget tenni.

A nyilatkozattételi kötelezettség a törvény értelmében kizárólag a magán és egyházi egyetemekre, intézményekre vonatkozik, az államháztartás költségvetésből gazdálkodó intézményeknek a nyilatkozatot nem kell beküldeniük.

A dokumentumról szóló tájékoztató megtalálható a Letölthető dokumentumok menüpont alatt.

Beküldési határidő: február 15.

Kiválasztás

A hálózati pályázatok először nemzeti, majd nemzetközi szinten kerülnek elbírálásra. A nyertes hálózatok koordinátorai a március/áprilisban tartott CEEPUS Nemzetközi Bizottsági ülés után kapnak értesítést.
Függetlenül a projekt tervezett időtartamától, a hálózati pályázatot minden évben újra be kell adni. Egy adott hálózati pályázatot csak egyszer, a koordinátor intézmény országának nemzeti CEEPUS irodájához kell benyújtani.

A letöltendő és csatolandó dokumentumok tartalma, kiállítása

1) Letter of Endorsement – az intézmény vezetőjének (rektor / főigazgató) nyilatkozata az intézmény részvételi szándékáról.

2) Letter of Intent – a külföldön folytatott tanulmányok kölcsönös elismerését és a tandíjmentességet igazolja.

3) Intézményi ECTS katalógus és/vagy idegen nyelvű kurzuskínálat (angol, német, francia), illetve ha az intézményben még nem működik ECTS, akkor az alkalmazott egyéb kreditrendszer leírása.

4) Traffic Sheet – a tervezett mobilitások intézményekre lebontott terve, vagyis mely intézményből mely intézménybe hány hallgató és hány oktató utazik. A tervezési és megvalósítási egység az ösztöndíjhónap.

Nem kötelezően csatolandó dokumentumok:
Intézményközi szerződések, megállapodások közös diplomaprogramok kidolgozásáról/bevezetéséről: ezen dokumentumok beadása nem kötelező, de amennyiben a pályázó rendelkezik ilyennel, javasoljuk a pályázati anyaggal együtt az internetre feltölteni.

A kötelezően csatolandó dokumentumok beküldésének speciális szabályai:
A CEEPUS on-line pályázati rendszerbe (ld. a pályázat beadása) kötelező elektronikusan feltölteni az alábbi dokumentumokat:

Feltölthető fájltípusok: JPG, GIF, PDF.

A pályázat beadásának határideje

Esetelges határidő módosulások előfordulhatnak, ezért kérjük, a pályázat beadását megelőző hetekben kísérje figyelemmel honlapunkat!

A hálózati koordinátor feladata az előzőekben említett szándéknyilatkozatok (Letter of Endorsement és Letter of Intent) beszerzése, illetve a teljes hálózati pályázati anyag összeállítása és határidőre történő beküldése.

Kérjen ajánlatot vagy további információt

Hívás